Institution name: | UGANDA TECHNOLOGY AND MANAGEMENT UNIVERSITY (UTAMU) |
---|
Comments: | MAY- 2024-Undergraduate-Exams-Schedules Final Version |
---|
Table of contents
Acar Emmanuel | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Aisu Nicholas | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | BPAM(Yr2,S1) MJ 204 Technical Writing & Communication |
--- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | BPAM(Y1,S1) HPA 1100 Principles of Public Administration |
Tuesday-20th-August | BPAM(Y1,S1), BPPM(Y1,S1), BPAM(Yr2,S1) HPA 1101 Politics & Government in Africa |
--- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Alex Tumuhimbise | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Alex Tumukunde | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | BSc.A&F(Yr3,S2) BA 310 Ethics & Corporate Governance Lecture Room Three |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | BSc.A&F(Yr2,S1), DBA(Yr2,S1) AF 205 Intermediate Business Accounting/AF 200 Fundamentals of Accounting II Lecture Room Six |
--- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | BBA(Yr3,S1) BAF 3201 Computerised Accounting Lecture Room Five |
--- | BSc.AF(Yr3,S1) BA 310 Ethics & Corporate Governance Lecture Room Two |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Allan Ninyesiga | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | BSc.CS(Yr1,S2), BIST-(Yr1,S2), BSc.CSF(Yr1,S2), D.Comp(Yr2,S1), BSc.SE(Yr2,S1) CSC 1207 Principles of Programming/CSC 1200 Structured Programming Lecture Room Two |
--- | --- |
Wednesday-14th-August | -x- | -x- | -x- |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | BIST(Yr3,S1), BSc.CS(Yr3,S1), BSc.CSF(Yr3,S1) CSC 3102 Computer Systems Security/ CS 211 Computer Security Techniques Lecture Room Two |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | BSc.CS(Yr3,S1) SE 309 Software Construction Lecture Room Two |
Wednesday-21st-August | BSc.CSF(Yr1,S2) CIT 1200 Informaiton Security Lecture Room Two |
--- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BSc.CS(Yr2,S1), BSc.CSF(Yr2,S1) CSC 2103 Artificial Intelligence Computer Lab 1 |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Amali Jackson | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | BPSCM(Yr1,S1), BSc.A&F(Yr1,S1) BEC 1100 Micro economics/ EC 103 Business Economics I/ OG 101Oil and Gas Economics |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | BSc.A&F(Yr2,S1) BEC 3213 Managerial Economics Computer Lab 2 |
--- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | BSc.A&F(Yr1,S1) MT 111 Quantitative Methods I Lecture Room Five |
Tuesday-20th-August | --- | --- | DPSCM(Yr1,S1), BBA(Y1,S1), BPAM(Yr2,S1), DBA(Y1-S1) BEC 1100/EC 100 Microeconomics I Computer Lab 2 |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | DBA(Yr2,S1), BBA(Yr2,S1) BBA 2203 Taxation & Tax Management Lecture Room Five |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Asad Sseguya | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Ass. Prof. Jehopio Peter | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Ass. Prof. Jehopio Peter | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Ayebazibwe Jennifer | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Bazibu Emmanuel | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | BSc.CSF(Yr1,S1), BIST(Yr1,S1), BSc.CS(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S1), DPPM(Y1,S1), BBA(Y1,S1), BSc.A&F(Yr2,S1), BPSCM(Yr2,S1), BPPM(Y1,S1), BPAM(Y1,S1), DBA(Y1-S1) BBA 1104/BA 101 Principles of Management/Principles and Practices of Management Lecture Room Four |
--- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | BSc.A&F(Yr2,S1), BPSCM(Yr2,S1), BPPM(Yr3,S1) BBA 2110 Production & Operations Management/BA 209 Operations Management |
Monday-19th-August | BPSCM(Yr1,S1) BPS 1201 Inventory and Warehouse Operations |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | DPSCM(Yr2,S1) BPS 2101 Logistics Management Computer Lab 1 |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | BPSCM(Yr2,S1), BPPM(Y2,S1) BPS 1202 Risk management in supply chain/AF 208 Risk Management & Assurance/OG 204 Risk Management in Oil Supply Chain/Risk Management in Projects and Programs Lecture Room Four |
--- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BPSCM(Yr3,S1) PM 307 Sustainable Supply Chain Management |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Clare Nakazibwe | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr Chinecherem | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Aupal Kokas | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | -x- | -x- | -x- |
Wednesday-14th-August | -x- | -x- | -x- |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Erasma Rutechura | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | BSc.A&F(Yr1,S1), BBA(Yr2,S1) LWS 2107 Business Law Lecture Room One |
--- | --- |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | DPSCM(Yr2,S1) BPS 2103 Procurement & Supplies Law Lecture Room Four |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | DPSCM(Yr2,S1), DBA(Yr2,S1), BPSCM(Yr3,S1), BBA(Yr2,S1) RMS 2201 Research Methods Lecture Room Five |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Ernest Katwesigye | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Joseph Lubega | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Tukei Okwadi | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr. Wilberforce Walubengo Wasike | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | BPPM(Y1,S1), BPSCM(Yr1,S1), DPPM(Y1,S1) HPM 1100 Supply Chain Management/ OG 100 Oil & Gas Supply Chain Management/BPS 1200 Supply Chain Management Principles & Practices/PM 100 Logistics & Supply Chain Management Principles Lecture Room Two |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | BPPM(Yr3,S1) HPM 3100 Project Procurement Management |
--- | BPSCM(Yr3,S1) PM 302 Procurement Ethics & Governance |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | BPSCM(Yr1,S1), DPSCM(Yr1,S1) PM 102 Procurement & Supply Chain Process |
--- | BPSCM(Yr3,S1) PM 301 E- procurement & Supply Chain Management |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | DPSCM(Yr2,S1) BPS 2102 Supply Chain Records Management |
--- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BPSCM(Yr2,S1), DPSCM(Yr2,S1) BPS 2100 International Procurement/International Procurement & Supply Chain |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Dr.Catherine Wanjiku | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | BPPM(Y1,S1) HPP 1101 Project Leadership and Decision Making |
--- | DPPM(Y1,S1), BPPM(Y1,S1) PP 100 Introduction to Project Management/HPP 1102 Project Management Theory and Practice/PP 105 Principles of Project Management |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | BPPM(Y2,S1) HME 2103 Project Monitoring and Evaluation Lecture Room Five |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Emmanuel Tandema Velentino | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | BSc.SE(Yr2,S1), D.Comp(Yr2,S1), BSc.CS(Yr2,S1), BSc.CSF(Yr2,S1), BIST(Yr2,S1) CIS 2101 Database Management Systems Lecture Room Three |
--- | BSc.CS(Yr3,S1), BIST(Yr3,S1) CIT 3200 System Administration Computer Lab 1 |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | D.Comp(Yr2,S1) CS 200/CSC 1201 Object Oriented Programming |
Wednesday-21st-August | --- | --- | BIST(Yr3,S1) CIS 3100 Modeling and Simulation Computer Lab 2 |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | BSc.CS(Yr3,S1), BIST(Yr3,S1) CIS 2202 Data Warehousing |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Florence Mirembe | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | D.Comp(Yr1,S2), BIST-(Yr1,S2) CIS 1200 ICT in Organizations/ IS 203 Electronic Services Lecture Room Five |
--- | --- |
Friday-23rd-August | BIST(Yr2,S1) IS 204 Knowledge Management Lecture Room Three |
--- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Fred Kirunda | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Gloria Amagaragariho | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | DBA(Yr2,S1) BBA 2211 Cost & Management Accounting/ BA 200 Introduction to Management Accounting Lecture Room Five |
--- | BPAM(Y1,S1), DPSCM(Yr1,S1), BBA(Yr2,S1), BSc.A&F(Yr2,S1), DBA(Yr2,S1) EC 314 Financial Management /BA 308 Project Financial Management/ BA 204 Public Financial Management/ AF 209 Public Financial Management/ BA 220 Introduction to Financial Management/ BA 303 Corporate Finance/HPA 1201 Public Financial Management Lecture Room Four |
Wednesday-14th-August | -x- | -x- | -x- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | BSc.A&F(Yr1,S1), DPPM(Y1,S1), BPSCM(Yr2,S1), DBA(Y1-S1) BA 110/BAF 1100 Fundamentals of Accounting I Lecture Room Two |
--- | --- |
Wednesday-21st-August | BBA(Yr3,S1) BBA 3103 Corporate Finance (Finance & Accounting) Lecture Room Five |
--- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | BSc.AF(Yr3,S1) AF 300 Advanced Management Accounting Computer Lab 1 |
--- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BBA(Yr3,S1), BSc.AF(Yr3,S1) BAF 3102 Advanced Financial Accounting /BA 311 Financial Reporting Lecture Room Four |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Gumisiriza Peter | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr1,S1), BIST(Yr1,S1), BSc.CS(Yr1,S1), BSc.SE(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S1), PGD-Education(Y1,S1), BBA(Y1,S1), BPAM(Y1,S1), BPSCM(Yr1,S1), BSc.A&F(Yr1,S1), DBA(Y1-S1) BBA 1106 Business Communacation/PP 103 Communication in Project Management/ BA 320 Public Communication Skills/EEF 7102 - Communication Skills in Education |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BPPM(Y2,S1) HPP 2101 Managing Community Development Projects |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Ibrahim Kasozi | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Isaac Mukonyezi | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | BSc. SE(Yr2,S2) CSE 2200 Embedded Systems & Real-Time Systems |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
James Agaba | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Kimuli Dennis | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | DPSCM(Yr1,S1) EC 102/BEC 1100 Macroeconomics I/ EC 104 Introduction to Macroeconomics Computer Lab 1 |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Kivumbi Timothy | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | BSc.SE(Yr1,S1) CSE 1101 Software Project Management Lecture Room Five |
--- | --- |
Tuesday-13th-August | BIST(Yr1,S1), BSc.SE(Yr1,S1), BSc.CSF(Yr1,S1), BSc.CS(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S1), BPSCM(Yr1,S1), PGD-Education(Y1,S1), DPPM(Y1,S1), BBA(Y1,S1), BSc.A&F(Yr1,S1), DPSCM(Yr1,S1), DBA(Y1-S1) CSC 1101/CS 101 Computer Applications & Systems /OG 201ICT Application in Oil & Gas Management/EEF 7101 - ICT in Education Computer Lab 1 |
--- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr1,S2) CSC 1204 Computer Crimes Lecture Room Three |
Tuesday-20th-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr3,S1) LWS 3101 Evidence Handling and Presentation Lecture Room Five |
Wednesday-21st-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr3,S1) LWS 3100Criminal Profiling Lecture Room Two |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | BSc.CS(Yr2,S1), BIST(Yr2,S1), BSc.CSF(Yr2,S1) CS 201 Operating Systems Lecture Room Four |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Kutosi Denis | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | BSc.CS(Yr1,S2), D.Comp(Yr1,S2), BSc.SE(Yr2,S1), BSc. SE(Yr1,S2) CS 102/CSC 1202 Computer Architecture Lecture Room Five |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | BIST(Yr1,S1), BSc.CSF(Yr1,S1), BSc.CS(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S1), BSc.SE(Yr1,S1) CIT 1100/IT 100 Internet Technologies & Website Design Computer Lab 1 |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | BSc. SE(Yr1,S2) CSC 1205 Automata & Computability |
Wednesday-21st-August | BSc. SE(Yr1,S2) CSE 2101 Software Architecture & Patterns Computer Lab 2 |
--- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BSc.CS(Yr3,S1), BIST(Yr3,S1), BSc. SE(Yr2,S2) CNW 2201 Mobile Application Programming |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Lemi Agrey Oliver | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | BSc. SE(Yr2,S2) CSE 2201 Software Design & Modeling Lecture Room Six |
Tuesday-13th-August | BSc.CS(Yr2,S1), BIST(Yr2,S1), BSc.CSF(Yr2,S1) CNW 2100 Computer Networks & Data Communications Lecture Room Six |
--- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | BSc. SE(Yr2,S2) CSC 2201 Cryptology & Coding Theory Lecture Room One |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | BSc.CSF(Yr2,S1) CSF 2100 Computer Forensic Tools Computer Lab 2 |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | BIST(Yr3,S1), BSc.CS(Yr3,S1) IT 303 Practicum Multimedia Application Development Lecture Room Four |
--- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mary Komunte | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | -x- | -x- | -x- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr1,S2) HPS 1200 Human Psychology Lecture Room Six |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | BSc.SE(Yr1,S1), D.Comp(Yr2,S1) CSE 1100 Software Engineering Principles/SE 208 Software Development Principles Lecture Room One |
--- | BSc.CS(Yr1,S2), D.Comp(Yr1,S2), BIST-(Yr1,S2), BBA(Yr3,S1) CIS 1201 Management Information Systems/IS 201 Management Information Systems Computer Lab 1 |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | BSc. SE(Yr2,S2) IS 202 Humman Computer Interacton Lecture Room One |
--- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | BIST(Yr2,S1) CIS 2100 Business Process Modeling Lecture Room Six |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mary Mbabazi | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mersian Tulyaheebwa | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mr. Faraj Senkooto | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mr. Kalumba Hillary | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mr. Ronald Ssewanyana | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Mr. Santo Obina | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | BPPM(Y2,S1) BBA 3200 Organizational Change and Development Lecture Room Five |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | BPPM(Y2,S1) HME 2100 Statistics for Project Monitoring and Evaluation Lecture Room Three |
--- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Muchunguzi Jackson | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Nkoobe Hassan | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Patrick Matsiko | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Paul Jabuya Mboya | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Philip Matwale | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Prof Michael Okoche | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | BPAM(Yr2,S1), BPPM(Yr3,S1) PA 200 Public infrastructure planning & management Computer Lab 1 |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Prof. Fred Paul Mark Jjunju | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | BSc.SE(Yr2,S1), BSc.CS(Yr2,S1) CSC 2102 Data Structures & Algorithms |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Prof. Muwanga Zake | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | PGD-Education(Y1,S1) EEF 7104 Educational Measurement and Evaluation (With Digital Technologies) |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Rehema Atugonza | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Richard Mwesigye | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Robert Tuhaise | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Roy Lumu | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | BBA(Y1,S1), DBA(Y1-S1) BBA 1103/BA 102 Introduction to Business Administration Lecture Room Six |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | BCSF(Y3,S2), BSc.CSF(Yr1,S2), BSc.CS(Yr1,S2), BSc.CS(Yr2,S1), BBA(Y1,S1), DPSCM(Yr1,S1), BIST(Yr2,S1) BBA 1204 Principles of Marketing Lecture Room Three |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | BPAM(Y1,S1), BPPM(Y1,S1), DPPM(Y1,S1) BHR 1102 Principles of Human Resources Management/HR 102 Principles of Human Resources Management/BA 106 Principles and Practices of Human Resource Management/BHR 1103 Human Resource Management & Administration Lecture Room One |
Wednesday-21st-August | BIST-(Yr1,S2), BSc.SE(Yr2,S1), BSc.CSF(Yr2,S1), D.Comp(Yr2,S1), BBA(Yr2,S1), BPPM(Yr3,S1) BBA 2108 Enterpernureship Theory and Principles Lecture Room Three |
--- | BPAM(Yr2,S1), BBA(Yr3,S1) BBA 3101 Strategic Management Lecture Room One |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | BPPM(Yr3,S1), BPSCM(Yr3,S1) BBA 2102 Marketing Management/ OG 301 Oil & Gas Marketing Management/ Lecture Room Six |
--- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Simon Ainomugisha | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Simon Peter Kabiito | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | BSc.CSF(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S1), BSc.SE(Yr1,S1) MMT 1104 Mathematics for Computing Lecture Room Three |
Wednesday-14th-August | --- | --- | BSc.CS(Yr1,S1) MMT 1101 Discrete Mathematics Computer Lab 2 |
Thursday-15th-August | -x- | -x- | -x- |
Friday-16th-August | -x- | -x- | -x- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | BIST-(Yr1,S2), BSc.CS(Yr1,S2), BSc. SE(Yr1,S2), BBA(Yr2,S1), DBA(Yr2,S1) MMT 1102 Probability & Statistics/MT 103 Statistical Methods in Economics/ BBA 2104 Business Statistics Lecture Room Five |
--- | BIST(Yr1,S1) MMT 1102 Computational Mathematics Lecture Room Three |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | BSc. SE(Yr1,S2) MMT 1206 Calculus & Analytical Geometry Lecture Room Four |
--- | BSc.CSF(Yr1,S2) CS 103 Foundamentals of UNIX Operating Systems/ SE 307 Unix Shell Programming Lecture Room One |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Victoria Nzarubara | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | --- | --- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |
Zedekiah Muzzha | |||
---|---|---|---|
09:00 - 12:00 | 12:00 - 14:00 | 14:00- 17:00 | |
Monday-12th-August | --- | --- | --- |
Tuesday-13th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-14th-August | D.Comp(Yr1,S2) CNW 1201 Networking & Cabling 1 Computer Lab 1 |
--- | --- |
Thursday-15th-August | --- | --- | --- |
Friday-16th-August | --- | --- | --- |
Monday-19th-August | BSc.CSF(Yr1,S1), D.Comp(Yr1,S2) CSC 1104/CS 104 Computer Hardware & Assembly Computer Lab 1 |
--- | --- |
Tuesday-20th-August | --- | --- | --- |
Wednesday-21st-August | --- | --- | --- |
Thursday-22nd-August | --- | --- | --- |
Friday-23rd-August | --- | --- | --- |
Saturday-24th-August | --- | --- | D.Comp(Yr2,S1) SE 207 Survey of Operating Systems Lecture Room Three |
Timetable generated with FET 6.0.2 on 7/8/24 10:37 AM |